ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
3 ilçede toplulaştırma
Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararları ile Edirne'nin Havsa ilçesinde 13 köy, İpsala ilçesinde 7 köy ve Keşan ilçesinde ise l5 mahalle ile 9 köyde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak...
Haberin Yayın Tarihi: 02-05-2023 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
3 ilçede toplulaştırma

Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararları ile Edirne'nin Havsa, İpsala ve Keşan ilçelerinde  arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak. Çalışmaları DSİ 11. Bölge Müdürlüğü yürütecek. Havsa ilçesinde toplulaştırma çalışması 13 köy, İpsala ilçesinde 7,Keşan ilçesinde ise 5 mahalle ile 9 köyde gerçekleştirilecek.
Cumhurbaşkanı kararında, "Edirne'nin 3 ilçesinde listede isimleri belirtilen yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılması-na, 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Mü-dürlüğünce Yürütü-len Hizmetler Hak-kında Kanunun ek 9 uncu maddesi gere-ğince karar veril-miştir" denildi.
Buna göre, Havsa ilçesinin Abalar, Azatlı, Bakışlar, Çukurköy, Kabaağaç, Kulubalık, Kuzucu, Naipyusuf, Necatiye, Şerbettar, Tahal, Cumhuriyet, Varoş köylerinde, Keşan ilçesinin Altıntaş köyü, Beğendik/Aydoğan Mahallesi, Beğendik/Beykent Mahallesi, Beğendik/Kemalpaşa Mahallesi, Beğendik/Yenimahalle Mahallesi, Çobançeşme Köyü, Karacaali Köyü, Karasatı Köyü, Kozköy, Küçükdoğanca Köyü, Lalacık Köyü, Maltepe Köyü, Keşan Merkez/Paşayiğit Mahallesi, Yeniçiftlik Köyünde, İpsala ilçesinin  Hacı Köyü, Hıdırköy Köyü, İbriktepe Köyü, Kurucuköy Köyü, Pazardere Köyü, Sarodere Köyü ve Turpçular Köyünde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme çalışması yapılacak.
Cumhurbaşkanı kararında ayrıca şunlara yer verildi:
“Yukarıda belirtilen alanlarda, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü tarafından, 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi kapsamında, kamu yararı gözetilerek zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacaktır.
Toplulaştırma sınırları içinde olup;
a) Arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler,
b) Teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dâhil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ile yoğun sabit tesis bulunan alanlar, toplulaştırma harici bırakılacaktır.”
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Kokteyl Masa Kiralama
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke