ANASAYFA
21 Eylül 2023 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kasetsiz başı dik temiz siyaset istiyoruz’
Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, kaset olaylarının 2010 yılından itibaren Türk Siyasetine yön verdiğini, bu durumu büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 13-05-2023 06:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kasetsiz başı dik temiz siyaset istiyoruz’

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, kaset olaylarının 2010 yılından itibaren Türk Siyasetine yön verdiğini, bu durumu büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.
İl başkanı Ateş, Milletvekili Adaylar Hasan Ateş ve Yağmur Biçen ile birlikte İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın açıklamasında şunları şunları kaydetti:
“Kasetler 2010 yılından itibaren Türk Siyasetine yön vermektedir. Bu durumu büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz. Ama bu yeni bir olay değil. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı kasetle indirildi. Kasetle genel başkan getiriliyor. Kasetle genel başkan indiriliyor. Yine o dönemde Milliyetçi Hareket Partisi'nin listeleri kasetlerle belirlendi. Çok değerli şahsiyetler vardı. O kasetler ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin listeleri değişti. Genel başkan yardımcısı düzeyinde, şahsiyetler kasetlerle Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletvekili aday listelerinden çıkartıldı. 
12 Mart 1971 darbesi, 12 Eylül 1980 darbesi, 15 Temmuz 2016 darbesi nasıl bir NATO gladyodarbesi ise kasetlerde Amerika Birleşik Devletleri'nin başında bulunduğu sistemin darbeler dışında siyaseti yönlendirmek için kullandığı kirli araçlardır. Ve bu kirli araçlara teslim olanlar var. Boyun eğenler var. Evet Amerika Birleşik Devletleri darbelerle kasetlerle Türkiye siyasetine yön verebiliyor. Parti başkanlarını değiştiriyor. Son örnekte olduğu gibi bir Cumhurbaşkanı adayını adaylıktan çekilmek zorunda bırakıyor. Amerika bunu FETÖ eliyle yapıyor. Bu tertipleri yapanlar kadar sessiz kalanlar, boyun eğenlerde sorumludur. Biz Vatan Partisi olarak meydan okuyoruz kasetlere teslim olmayız. Kasetlerden korkanlar değil cesurlar Türkiye'yi yönetecek.
Amerika'nın hoşuna gitmeyen insanlar kasetlerle indirilirken, Amerikan'ın piyonları göreve getiriliyor. 2010'dan beri bu kumpaslar yapılırken, hükümette bu rezilliğin üstüne gitmiyor, sorumlulardan hesap sormuyor ya da korkudan soramıyor. Bu çekingen ve korkak tavrı da kınıyoruz.
Tüm sistem partilerine sesleniyorumbu mu demokrasi anlayışınız? Özgürlük mü bu? Hani bunun adı Demokrasiydi. Vatan Partisi'ne kasetlerle, bu tür şeyler dayatılabilir mi? Veya sistemin dışında olan devrimci bir parti bu tür tehditlere, bu şantajlara boyun eğer mi? Yuh diyoruz kasetlerle yönetilmeye. Kabul etmiyoruz 11 Mayıs 2023'ü. Ve temiz, başı dik bir siyaset istiyoruz. Erdemli bir siyaset istiyoruz. Bu bir devrimci talep. Çünkü kasetlerle yönetilmek bir suç. Bu sürecin içinden, isyan ederek, tertipçileri devirerek, bu sistemin dışına çıkarak, NATO'ya hayır diyerek, bağımsız Türkiye'yi kurarak, erdemli bir toplumun ilişkilerini yaşayarak çıkarız.Yani biz erdemsizlerin, bu tür tertipleri yapanların baskıları karşısında onlara benziyorsak o baskılara teslim oluruz. Onlara benzemiyorsak, Vatanseversek başı dik bir Türkiye istiyorsak kasetle yönetilmeyen yiğitlersek hiç kimse bizi boğamaz. Vatan Partisi kasete falan boyun eğmez. Şiddete de boyun eğmez. Silivri duvarını yıkmıştır. Ermeni soykırım yalanını bitirmek de sistemin dışında bir tavırdır. On beş on altı Temmuz'da çıkıp aslanlar gibi o darbenin karşısına en tehlikeli saatlerde dikilmekte, o sisteme bir meydan okumadır, boyun eğmemektir. Boyun eğmeyenler çıkış yolu üretiyor, boyun eğenler,boğuluyor. 
Memleket Partisi'nin bütün değerli yöneticilerini ve değerli üyelerini hepsini boğulmamak için teslim olmamak için, boyun eğmemek için Vatan Partisi'ne çağırıyorum. Vatan Partisi'ne gelirlerse boğulmazlar, boyun eğmezler. Boyun eğen yöneticilerin peşine takılmamış olurlar. Atatürk boyun eğdi mi? İstiklal Savaşında Türk milleti boyun eğdi mi? Teslim oldu mu? Teslim alınabildi mi? Onun için teslim almak isteyenlerden çok teslim olanları eleştiriyorum. 
Türkiye'nin sorunları artık bu sistemin içinde çözülemez. Üretim devrimi olmadan Türkiye'nin ekonomik zorluklarının üstesinden gelmek, soğan fiyatlarını aşağı indirmek, kiraları bir düzeyde tutmak, insanlarımıza sıcakyuva sağlamak, eğitim sağlamak, herkese iş bulmak bu sistemin içinde artık mümkün değil. NATO'dan çıkalım. NATO'dan çıkmazsan işte böyle olur. NATO'dan çıkarsan cumhurbaşkanı adayları böyle şantajlarla istifa etmek zorunda kalmaz. NATO'dan çıkarsan aynı zamanda CHP'nin genel başkanı kasetlerle belirlenmez veya kasetlerle indirilmez. Yeni cumhurbaşkanı kasetlerle seçilmez. 
Kasetsiz Başı Dik Temiz Siyaset İstiyoruz. Tüm halkımızın desteğini bekliyoruz.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al