ANASAYFA
21 Eylül 2023 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘2. tur referanduma dönüştürülmeli’
28.Dönem İYİ Parti Edirne Milletvekili Adayı, DSİ Em. Bölge Müdür Yardımcısı, Makina Yüksek Mühendisi Hüseyin Erkin, Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçiminin ana temasının tek adam yönetimine dönüşen 'Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin halk oylaması referandumuna dönüştürülmesi ve  ülkede yarattığı tahribat anlatılarak slogan haline getirilmesi gerektiğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 20-05-2023 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘2. tur referanduma dönüştürülmeli’

28.Dönem İYİ Parti Edirne Milletvekili Adayı, DSİ Em. Bölge Müdür Yardımcısı, Makina Yüksek Mühendisi Hüseyin Erkin, Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçiminin ana temasının tek adam yönetimine dönüşen 'Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin halk oylaması referandumuna dönüştürülmesi ve  ülkede yarattığı tahribat anlatılarak slogan haline getirilmesi gerektiğini söyledi.
Erkin, Yaptığı yazılı açıkla-mada, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için bir, yarışta yüzde 5,2 oy alan Ata İttifakı adayı Sinan Oğan'nın kime destek verebilece-ğinin tartışıldığının atını çizerek şunları kaydetti:
“Elbette Sinan Oğan bey kıymetli biri aldığı oy da önemli. Keza adaylıktan çekilen Muharrem İnce bey de kıymetli ve aldığı oylar da önemli. Lakin ikinci tur seçimi için yarış yeniden başlıyor. Yarışa katılacak iki Cumhurbaşkanı adayı, 64 milyon seçmenin oyuna sil baştan talip olacak. Tabi ki ilk tura katılan diğer adaylar ve aldıkları oylar önemli ve bunlar dikkate alınarak yeni bir seçim stratejisi hazırlanarak her iki aday kampanya yürütecektir.
Bir yanda yapılan yatırımlar anlatılacak devlet imkanları tekrar kullanılacak ve vaatler sıralanacak. Öte yanda muhalefetin tarafında; başta ekonomik durum, işsizlik, gençlerin gelecek kaygıları, emeklilerin durumu, çiftçinin sorunları, Büyük Ortadoğu Projesi'nin yarattığı büyük sıkıntıya dönüşen yabancı sığınmacılar sorunu, adalete güvensizlik, yoksulluk, yolsuzluk, deprem bölgesi sorunları... gibi çok sayıda çözüm bekleyen konuyu seçmene anlatacak inandırıcı projeler suna bilme imkanı var.  Kısa sürede olsa başta sosyal medya iyi kullanılır ve çok iyi bir kampanya ile seçimin kazanılması mümkündür.
Seçmen sayısı 64 milyon 190 bin 651 olarak açıklandı. Seçimde 54 milyon 919 bin 932 seçmen oy kullandı. 1 milyon 29 bin geçersiz oy sayıldı. 53 milyon 890 bin geçerli oy kullanılmış oldu. Seçimlerde katılım oranı yüzde 85,6 olarak duyuruldu. Yüzde 14.4'lük kesim yani 9 milyon 250 bin seçmen sandığa gitmedi.
Öte yandan bu 2 haftalık süreç içerisinde 18 yaşına ulaşan yeni seçmenler de ikinci seçimde 50 bin civarında genç yeni seçmen de oy kullanabilecekler. Bu tabloya göre 28 Mayıs ikinci tur seçimini kazanmak için yaklaşık 9,5 milyon seçmeni ikna edip heyecanlandırıp sandığa götüren seçimleri kazanacaktır. Mevcut ekonomik durum fotoğrafı ve çözümleri seçmene net olarak anlatılır ve yeni yüzyıl için ''Cumhuriyetin Kurucu İrade'' vizyonu Atatürk milliyetçiliği bağlamında seçmenin hissiyatına ulaşılırsa seçim kesin kazanılacaktır. Bu kısa sürede devlet imkanları da fazla kullanılma fırsatı olmayacak. Bu itibarla tüm seçim çevrelerinde siyasi parti ilçe ve il teşkilatları sandığa gitmeyen bu 9,5 milyon seçmenle mutlaka temas kurabilmelidir. Sosyal medya ve her türlü iletişim kurulması çok önemlidir. En önemlisi de seçimi kazanacak mevcut durumu anlatan kısa ve net bir iki slogan ile seçmenin dikkati çekilmelidir.
Bu seçimde iktidar kampanyasını ülkenin bekası üzerine kurduğu için bu seçimde ''Boş tencere oylanmadı, Ülkenin bekası düşünülerek oy kullanıldı'' muhalefet 2.tur için seçmenin beklentisine uygun strateji ile oy istemeli. 
En önemlisi de Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçiminin ana teması; Tek adam yönetimine dönüşen 'Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin halk oylaması referandumuna dönüştürülmesi ve  ülkemizde yarattığı tahribat anlatılarak slogan haline getirilmelidir.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al