ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Vali'den 'yatırım' turu
Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, valilik koordinasyonunda kentte yapımı süren 200 yatak kapasiteli huzur evi, 30 yataklı AMATEM ve aile sağlığı merkeziyle, TEM Edirne - Karaağaç bağlantı yolu inşaatlarını yerinde inceledi... 
Haberin Yayın Tarihi: 27-05-2023 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Vali'den 'yatırım' turu

Olgay GÜLER
Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, valilik koordinasyonunda kentte yapımı süren 200 yatak kapasiteli huzur evi, 30 yataklı AMATEM ve aile sağlığı merkeziyle, TEM Edirne - Karaağaç bağlantı yolu inşaatlarını yerinde inceledi.
Edirne Valisi Kırbıyık, Cuma günü mesaisinin tümünü Edirne'de devam eden yatırımlara ayırdı. İlk adres olarak Kıyık semtinde yapımına devam eden 30 yataklı AMATEM ve 9 hekimli Aile Sağlığı Merkezi'ni inceleyen Kırbıyık'a, İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım ve şantiye yetkilileri eşlik etti. Vali Kırbıyık, yıl sonunda tamamlanması planlanan iki yatırımın da Edirne'ye büyük katkı sunacağını ifade etti. İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım da, devam eden iki yatırımla ilgili Vali Kırbıyık'a bilgi verdi. 
'TRAKYA'NIN EN BÜYÜK AMATEM'İ OLACAK' 
Uyuşturucuyla mücadelede AMATEM'lerin önemine vurgu yapan Vali Kırbıyık, "İlimizde de bugüne kadar bu faaliyeti üniversite hastanemizde yapabiliyorduk ama yeterli kapasitemiz ya da yatak kapasitemiz daha sınırlıydı. Burada Sağlık Bakanlığımız önemli bir yatırım gerçekleştiriyor. Trakya bölgesindeki en büyük AMATEM hayata geçiyor. İnşallah tahmin ediyorum gelecek yılın başı gibi tamamlanacağını öngörüyoruz. Tamamlanmasıyla birlikte bölgede bu uyuşturucu bataklığına düşmüş ve bir yandan da tedavi olmak isteyen, bundan kurtulmak isteyen kardeşlerimize, vatandaşlarımıza ciddi bir imkan sağlanmış olacak" dedi. 
'EDİRNE'DE KAMUSAL HİZMETLERİN NİTELİĞİNİ ÜST NOKTAYA ÇEKMEYİ HEDEFLİYORUZ' 
9 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi'nin de bölge için çok önemli olduğunu belirten Kırbıyık, "Hemen yan tarafında yine yapımı devam eden yüzde 40 civarındaki fiziki gerçekleşmesi olan 9 aile hekimliği ve toplum sağlığı merkezi de bölgedeki vatandaşlarımız açısından önemli bir imkan sağlayacak. İnşallah bu gibi kamu yatırımlarıyla birlikte Edirne'de vatandaşlarımıza sunduğumuz kamusal hizmetlerin niteliğini, kalitesini daha üst noktalara çekmeyi hedefliyoruz. Biliyorsunuz kamu hizmetlerinde temel öncelik doğru zamanda, doğru şekilde, en hızlı şekilde sunulması, biz de bunları hedefliyoruz. Bu gibi binalar, bu gibi yapılar, bu gibi yatırımlar inşallah bu hedefe ulaşmamızda bize katkı sağlayacağını değerlendiriyorum" diye konuştu. 
'MARMARA'NIN EN BÜYÜK HUZUREVLERİNDEN BİRİSİ OLACAK'
Kentte Fırınlarsırtı mevkiinde yapımı süren 200 yataklı yeni huzurevi inşaatını da gezen Vali Kırbıyık, burada Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş'tan bilgi aldı. Özbaş, 2024'ün ilk çeyreğinde tamamlanacak huzurevinin Marmara bölgesinin en büyük huzurevlerinden birisi olacağını söyledi. Özbaş, "Yapımı devam etmekte olan huzurevimiz 200 yatak kapasiteli olacak. 56 tek kişilik oda, 56 çift kişilik oda, 12 de aile odası olmak üzere toplam 200 kapasiteli olarak Edirne'de hizmetimize devam edeceğiz. İnşallah inşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. En kısa sürede tamamlayıp hizmete açılmasını bekliyoruz. Marmara bölgesinin en büyük huzur evlerinden birisi olacak" ifadelerini kullandı.
'2024'ÜN İLK ÇEYREĞİNDE HİZMETE ALINACAK' 
Edirne'nin Türkiye geneline oranla yaş ortalaması en yüksek illerden birisi olduğunu söyleyen Vali Kırbıyık, "Genç nüfusumuz maalesef her geçen yıl oransal olarak daha da azalıyor. Dolayısıyla nüfusumuzun ortanca yaşı ve yaşlı nüfus miktarımız da artıyor. Tabii yaşlı vatandaşlarımıza hayatlarını devam ettirirken en yüksek nitelikte hizmet sunabilmek bizim temel öncelikli hedeflerimizden bir tanesi devlet olarak. Tabii merkezdeki 110 kapasiteli huzur evimiz zaten zaman içerisinde belli yıpranmalara, belli zamanın getirdiği eksikliklerle karşı karşıya kalmıştı. Burada geçen yıl başlanan bir inşaat oldu. Şu anda da inşaat gördüğünüz üzere hızlı bir şekilde devam ediyor. Hedefimiz gelecek yılın başlarında 2024'ün ilk çeyreğinde burayı bitirmek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmak. Gerçekten projenin içerisinde her türlü detay düşünülmüş ve en üst seviyede en üst nitelikte hazırlanmış bir proje. Bittiği zaman bu güzelliği o üst kaliteyi de hep birlikte göreceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu. 
'TEM EDİRNE-KARAAĞAÇ BAĞLANTI YOLU ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK'
Edirne'de 2017'de 'Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü' olarak bir kısmı hizmete açılan TEM Edirne - Karaağaç bağlantı yolu inşaatı şantiyesini de gezen Vali Kırbıyık, burada Karayolları Bölge Müdürlüğü ve şantiye görevlilerinden bilgi aldı. Devam eden inşaatla ilgili bilgi veren Kırbıyık, "Bir yandan TEM otoyolundan Pazarkule'ye kadar bağlantısını sağlayacak yani Yunanistan hududundan giren bir kişinin otoyola kadar çıkışını en üst seviyede yol standartlarında gerçekleştirecek bir önemi var. Bir yandan da şehir içi trafiği rahatlatacak bir önemi var. Çünkü şehrimizin belki bu anlamda kuzey çevre yolu eksikliğini giderebilecek önemli bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. Güncel değer itibariyle 1 milyar Türk lirasına yakın bir proje bedeliyle gerçekleştiriliyor Karayolları Genel Müdürlüğü'müz tarafından. Yıl sonuna kadar inşallah bu yolun tamamlanacağını öngörüyoruz" dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
Yolcu otobüsünde kaçak ürün
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al