ANASAYFA
18 Mayıs 2022 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ahmet Yaraş / KÜLTÜRE DAİR
KENTİN GÖRÜNEN YÜZLERİNDEN BİRİ…
Yayın Tarihi: 24 Nisan 2013 Çarşamba, 11:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
 
         Dr. Ertuğrul TANRIKULU
Edirne’nin tarihine, kültürüne, demokrasi anlayışına, dair günlerce sayfalarca yazılıp çizilebilir. Kimseye yalakalık ya da şirin görünmek gibi bir niyetimiz olmadığından kente değer katmaya çalışan bir akademisyen olarak yanlışları, hataları yazıyoruz ve düzeltilmesini bekliyoruz. Çünkü amaç, bağcıyı dövmek değil, bu kentte çocuklarımızın bugün güzellikleri yaşaması geleceğe daha umutlu bir kent bırakabilmektir. En azından kent bazında bunu hayata geçirebilmenin sorumluluğunu taşıyoruz.  
Bu açıdan bakıldığında bu kent yöneticilerinin yaptığı güzel şeyleri de sıralamak, ‘ayrılan bu köşelerde’ paylaşmak görevimizdir. Normalde idealist yöneticiler doğal olarak yaptıklarına dair methiye düzülmesinden hoşlanmaz, böyle bir beklenti içinde de olmazlar. Ancak yanlışları oluğu gibi teşekkürlerimizi de ilgili kimselere sunmak insanlık görevidir.
Bugün kentte Yerel Yönetim denilince, herkesin aklına doğal olarak Başkan Hamdi Sedefçi ve Bşk. Yrd. Dr. Ertuğrul Tanrıkulu gelir. Sn Sedefci’nin son yıllarda aldığı en doğru kararlardan biri de Tanrıkulu’nun başkan yardımcılığına atamasıdır. 
Sn. Tanrıkulu,  belediyenin görünen yüzüdür. Siyasi kimliğini mesai saatlerinde evde bırakan Tanrıkulu, makul bütün istekleri karşılayan, herkese yardım etmek için neredeyse günde 15 saat çalışan, bir değerdir. Kentte gerçekleşen bütün konferansları, açılışları, sergileri, hayır işlerini davet edildiği her noktaya koşulsuz ve zamanında ulaşarak bütün kurumlardan haklı övgüler alır. Öğrenciliğinde de Edirne’de okuyan ve değişik ilçelerinde doktorluk, Edirne Tabipler Odası, Kent Konseyi Başkanlığı yapan Tanrıkulu, hemen hemen bütün STK’larla ve halkla diyalogu vardır.  Her zaman mütevazi saygın, bir yapısıyla hangi düşünceden olursa olsun bütün kurumların ve halkın saygısını hak etmektedir. 
Kedi-köpek evinden, atık yağlara/pillere, kanalizasyon ve su işlerinden park ve bahçelere, konser, sergi gibi kültürel etkinliklere bütün STK’ların açılışlarına kadar kısaca bu kente dair bütün güzel işlerinde bir şekilde mutlaka payı vardır. Özellikle öncüsü olduğu çocukların için kitap ve oyuncak toplama projesi veya sokak hayvanı çıkabilir levhalarının konması ülkenin tüm belediyelerine örnek olabilecek çağdaş yerel yönetim anlayışıdır.
Edirne Belediyesi burada atladığım pek çok yeniliğe güzelliğe imza atmıştır. Bundan dolayı da böyle bir tercih yaptığı için önce Başkan Sedefci’ye sonra da tabi Dr. Tanrıkulu’nu kutlamak lazım.
Bu kentin geleceğine daha umutla bakabilmek için acaba klonlama yönteminde Edirne'ye bir ayrıcalık mı tanınsa…
 
Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Elveda Rumeli!
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Edirne Lisesi 165 yaşında
Oltalar ödül için yarıştı!
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke