ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Mustafa DERİBİÇEN / MERHABA
BE AMERİKA!
Yayın Tarihi: 19 Ekim 2019 Cumartesi, 06:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Be Amerika, senin yüzünden hiç rahat edemeyeceğiz, dünyanın başına tam bir belasın. Kore, Vietnam, Afganistan, Ortadoğu'yu bombalarsın, yıkarsın, öldürürsün nedir istediğin bu dünyadan, bu kadar insanın kanına girmek, doğrumu yaptığın, sonra ismin haydut devlete çıkıyor diye kızıyorsun, yaptığın haydutluktan başka nedir ki? 
Doğru ülkende iyi bir medeniyet yaratmışsın, bir çok ülkeye örnek oluyorsun, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra dünyada yalnız senin borun öter oldu, rakibin Rusya'da çekilmiş .
Ortalıkta tek başına dünyanın efendisi  olmuşsun, oraya saldır, buraya saldır dünyada huzur bırakma, nedir istediğin, be Amerika. 
 Dünyadaki her türlü üretimin % 25'ini sen yapıyorsun, bu üretimin % 10'nuu sen kullan, geriye kalan ne olacak, bunları satmalısın, bütün derdin bunlara pazar bulmak, onun içinde çalmadık kapı girmedik ülke bırakmıyorsun. İster dalavere ile, ister silah gücü ile, dünyada huzur bırakmıyorsun, farkında değil misin dünya beşten büyüktür, be Amerika. 
 Ne işin var Ortadoğu'da? Senin ülken neresi, Ortadoğu neresi. Ama dünyanın en kritik maddesi petrolün % 25'i Ortadoğu'da. Senin ülkende petrol kalmadı gözünü Ortadoğu petrollerine diktin, petrolü ele geçiren dünyayı ele geçirir, bu yüzden Ortadoğu'nun altını üstüne getiriyorsun, ölümler, yıkımlar, göçler hep senin marifetin,
Birde insan haklarından bahsedersin bu mu senin adaletin, be Amerika. 
 Bir zamanlar İkinci Dünya Savaşı'ndan önce İngiltere dünyanın hakimiydi. Ekonomisi sömürge sistemine dayanıyordu, bugün eski sömürgelerini kaybetti. Bak şimdi ne hallerde, bugünkü İngiltere o eski İngiltere değil artık. Soğuk savaş dönemi de bitti, rakibin Rusya bir kenara çekildi meydan sana kaldı, zamanla başka rakiplerde çıkar bu dünyayı yalnız sana bırakmazlar, be Amerika.
  1950 Den beri sizinle Türkiye olarak dostuz, Nato'da beraberiz, Kore savaşında birlikte savaştık, bu güne kadar silah ihtiyacımızı senden karşıladık, ihtiyacımız olan F  35 Uçaklarının ve Patroit füzelerinin parası peşin ödenmesine rağmen bunları bize bir türlü teslim etmedin, bizde mecbur kaldık benzerlerini Rusya'dan almaya, şimdi bize bozuluyorsun, kabahat sende değil mi be Amerika.
  Dost geçinirsin, yaptığına bak, yıllarca koyu radikal cemaat lideri, Fethullah Gülen'i ülkende barındırırsın, onu istedik ise de vermedin, yetmedi 15 Temmuz 1916'da Gülen'in talimatı ile Türkiye'deki taraftarları hükümet darbesi yapmaya kalktı, epey huzursuzluk yarattılar. Türk halkının direnişi ile oda önlendi, şimdi yargılanıyorlar, nasıl dostluk bu be Amerika.
 Suriye olaylarında Türkiye canını kurtarmak için ülkesinden kaçan Suriyelilere kucak açıp onları barındırıyor, senin bu konularda o insanlara yardımın ne, hiç bir yardımın olmadığı gibi, buda yetmiyormuş gibi Suriye'deki terör örgütlerine tırlarla lojistik destek sağlıyorsun. Bu hareketinle ateşin üzerine benzin döküyorsun, senin barış anlayışın bu mu ? Ortadoğuya İsrail'i bela ettiğin yetmiyormuş gibi şimdide başka bir devlet daha kurma peşindesin, bunlara hep sebep ne tabi petrol, Ortadoğunun petrolü oranın halkına aittir bunu anla artık, dünya, beşten büyüktür ve yalnız sana değil dünyalılara aittir, anla artık bunu, BE AMERİKA . .  . 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
İşletmenize Özel Hosting Seçimi Nasıl Olmalı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE