ANASAYFA
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Özdemir AKBAL / Dünyanın Penceresinden
Bak Güzel Kardeşim!
Yayın Tarihi: 14 Şubat 2020 Cuma, 06:13
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

Biliyorum bu satırları okuyanların hepsi muhteşem birer stratejist, politolog, tarihçi vs. Hatta pek çoğunuz bu meslekleriniz haricinde hobi olsun diye, öğretmen, taksici, dönerci, doktor falan oluyorsunuz. Bu ek gelir kapılarınızı bırakıp bir anda gerçek mesleğiniz olan stratejist politolog kurmay olduğunuz anda ise hayat değişiveriyor elbette.

Hani süper kahramanlı filmlerde vardır. Abi yahut abla bütün gün benim gibi bir normal insan olarak dolanır ortalarda da geceleyin afili bir kıyafet giymek suretiyle bütün kötüleri anasından doğduğuna pişman eder ve ertesi sabah yine benim gibi sıradan insanların sıradan yaşantısına döner. İşte pek çoğunuz bu kafada görüyorsunuz kendinizi sanırım. Bu tiplerin genelde bir de daha az kahraman yardımcıları olur. Hah işte o yardımcı da sosyal medyada olur olmaz ifadelerle sizlere dayanak sağlayan üniversite hocası, gazete yazarı vs.

Bunların elinize tutuşturduğu o sihirli güç asası ile ahkâm kesip ideolojik saplantılarınız ve sanrılarınız doğrultusunda elde ettiğiniz propagandayı bilgi zannederek ucuz kahramanlık peşinde koşuyorsunuz. Bu arada vergilerinizi zamanında öder misiniz? Şimdi hemen bu cümleye karşı çıkanlar olur kazanıyor muyuz da vergi ödeyelim diye tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan deyip bırakayım şu cümleyi buraya. Mesai şartlarınıza riayet eder misiniz? Muhatap kitlenize azami saygılı ve verimli davranır mısınız? Bunlar hep siz süper kahramanlarımızın cevaplamaktan imtina edeceği sorular olacak. Bunlar hoşa giden şeyler değil tabii çünkü süper kahramanlarımızı üzer. Geçen gün bir “bilgi” aldım Amerikalılar’ın soyu Kızılderililer’den geldiği için tek başlarına bir şey yapamazlar, tıpkı Kızılderililer gibi çete halinde saldırırlarmış. Şimdi bu sakil cümlenin neresi nasıl ciddiye alınır da karşılık verilir. Sosyal medyada adının önünde yarım metre unvan yazarak ahkâm kesen kahraman yardımcılarınız ve siz güzide kahramanlar çok yazık ediyorsunuz bu memlekete.

Yani bak güzel kardeşim demem o ki; işini yap! En iyi bildiğin işten başla ve işinde memleketine hizmet et! Milliyetçilği öğren! Haftaya görüşmek dileğiyle memleketimin güzel insanları…

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE