ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ulaş DEMİRAY / ENEZ MEKTUBU
DEPREM VE EDİRNE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI HAKKINDA…
Yayın Tarihi: 03 Mart 2023 Cuma, 05:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Bazı fıkralar sadece güldürür. Bazıları da düşündürür. Anlatmasını beceremesem de sık sık yazılarımda da kullandığım bir fıkra var. Yeri geldi bir kere daha anlatayım.. Savaşı kaybeden komutana “Niçin kaybettin?” diye sormuşlar. “Birçok nedeni vardı” demiş. “Say bakalım” demişler “Birinci neden mermi yoktu” der demez ”Gerisini anlatma, gerek yok” demişler..
***”
Şimdilerde depremde “Devlet var mıydı, yok muydu” tartışması var. Devleti yönetenler her şeyi doğru yaptıklarını, afet bölgesine vaktinde yetiştiklerini falan iddia ediyorlar ya bu fıkra oradan aklıma geldi. Eski bir asker olarak ben de silahlı kuvvetlerimizin daha ilk anda orada olamayışını gördükten sonra teferruatı tartışmaya gerek bile görmüyorum. Çünkü TSK'lerinin en az ¼ 'ü savaşın en uzak ihtimal görüldüğü, bizler için uykunun en koyu olduğu zamanlarda bile onlar uyanıktır, nöbettedir. 24 saat her türlü olumsuzluğa karşı hazır bir güçtür. Öyle ki bir alarm verildiğinde tüm yüklemelerimizi yapıp 1-2 saat içerisinde görev bölgemizde olamazsak başarısız sayılırdık.
***
Bu yüklemelerimizde mutfaklarımız, sahra hastanelerimiz, sahra çadırlarımız, kişisel çadırlarımız, uyku tulumlarımız, kendi muhabere sistemimiz hazır olduğu gibi, zırhlı, paletli kar araçlarımız helikopterlerimiz hava indirme birliklerimiz de en zoru başarmak için devrede olurdu. Böyle olması zorunluluktu. Çünkü zaten savaşa hazır olmanın ön koşulu da bu idi. Depremi de aniden saldıran bir düşman gibi düşünürsek bununla başa çıkabilecek en büyük güç silahlı kuvvetlerimizdi. Eğer biz bu gücü, depremin ilk gününde, hatta ilk saatlerinde deprem bölgesinde, tüm gücü ile görememişsek bunun hiçbir mazereti olmadığı gibi yukarda anlattığım fıkradan alınacak kıssadan hisse; başarısızlığın, diğer nedenlerini konuşmaya gerek de yoktur. Afete en erken, en donanımlı olarak müdahale kabiliyeti olan TSK, kardan kapalı yolları da açardı, nehirler üzerine köprüler de kurardı, ne yapar yapar oraya varırdı..ilk mutfakları kurup daha ilk gün ekmek de, çorba da dağıtırdı, güvenliği sağlardı, AFAD gelinceye kadar kurtarma çalışmalarını da yapardı.
***
Neyse…
Ön seçim ihtimali olan Edirne CHP ve hatta tüm partilerin milletvekilleri köy kasaba düğün dernek, cenaze, yağmur duası falan demeden gezerek çalışmalarını sürdürüyorlar. Gittikleri yerlerde, sanırım Edirne konusundaki hayallerini hedeflerini bazen yer ve zaman vererek, göstererek seçmenlerle paylaşıyorlar.
Nedense onlar da öncekiler gibi, galiba Enez'i YOK saymanın kolaylığını yaşıyorlar. Onlardan ricam, seçildikleri takdirde Enez konusunda da hangi konularda yoğunlaşacaklarını bizlerle paylaşsınlar. Enez'in tek sorunu Enez  Keşan Yolu değil. Enez'in merkezi yönetimden beklediği pek çok iş ve ilgi var.. Enez'e gelirler ve Enezlileri de dinlerlerse, ya da yazılı olarak verecekleri demeçlerle çözüm yollarını bizlerle paylaşırlarsa biz de kimleri seçeceğimize daha sağlıklı karar verebiliriz. Hatta şimdiden yanlarında olabiliriz.
Enez'in önemini, büyüklüğünü anlamayan, bu kent için hayal kurup hizmet üretmeyi beceremeyenler "Edirne Milletvekili oldum" diye sakın övünmesinler..
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al