ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ulaş DEMİRAY / ENEZ MEKTUBU
EZAN DA SUSMAYACAK, BAYRAK DA BİR YERE GİTMEYECEK..
Yayın Tarihi: 03 Nisan 2023 Pazartesi, 05:47
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AKP'nin trolleri bugünlerde bol bol otoyol, tünel köprü fotoğrafları paylaşıyor. Bunlarla insanların övünmelerini, yetinmelerini ve REİS'ten vaz geçilmemesini öneriyorlar.
Abdülhamit devrinde dünyanın en ileri telgraf şebekesi Osmanlıdaydı. Ülke Bağdat'a kadar uzanan demiryolu ile de döşenmişti..
Hangi parayla yapılmıştı? Sömürgecilerin verdikleri borçlarla..
Niçin yapılmıştı? Sömürgeciler ülkeyi daha rahat sömürebilsinler diye
***
Sonuç ne oldu? Onlar bu kolaylıklarla ülkeyi daha çok sömürdüler; Osmanlı battı;  bize de bu borç ve faiz yükünü ödemek kaldı. Şimdilerde yapılanlarla bunun ne farkı var? Şimdilerde de bu yatırımlar, ülkeyi sömüren ve ipleri emperyal şirketlerin elinde olan YERLİ VE MİLLİ sömürgenlere kolaylık sağlamak için yapılıyor. Sonuçta, beni ister yabancı, ister yerli sömürgenler sömürmüş benim için hiç fark etmiyor. Bu Millet geçinmek için kara kara düşünürken, çocuğuna harçlık veremezken, ilacını alamazken hiç geçmeyeceğimiz tünellerin, köprülerin parasını niçin ödüyor?
***
Elbette yollar, tüneller, köprüler, yollar da olmalı… Ama içmek için ayranımız yoksa “Tahterevanımız var” diye övünmemeliyiz. Mesela Atatürk Havaalanı' varken, onu kapatıp İstanbul'a yeni bir hava alanının yapılmasının sırası mı? Senede 1-2 bin yolcu kapasiteli Kütahya Havaalanı'nın mantığı var mı? Kanal Projesi ne oldu? AKP'nin seçim vaadleri içerisinde yine İSTANBUL KANALI olacak mı? “Şehir Hastaneleri” diyerek hastaneleri şehir dışına taşımak çok mu mantıklı? Hayvan üreticisini hayvan desteklemek yerine ithal ederek hayvancılığı öldürmek, yem üreterek veya üreticiyi desteklemek yerine süt üreticisini yıldırmak ve süt hayvanlarını kesime göndermeye zorlamak hangi YERLİ VE MİLLİ aklın sonucu?
***
Bugün Millet İttifakı, Tanzimat'tan, 1 ve 2'nci Meşrutiyet'ten, saltanatın kaldırılıp cumhuriyetin kurulmasından sonra bu ülkenin en büyük en kapsamlı DEMOKRASİ PROJESİ için çok önemli mesafe aldı. Bunun önemini hala anlayamayan insanlar var. 100 yıl sonra yine bir saltanat yıkılacak ve yerine kuvvetler ayrılığına dayalı, bağımsız ve tarafsız yargıdan oluşan bir adalet sistemi, güçlü bir yasama ve etkin bir hükümet sistemi oluşturulacak. Bunun farkında mısınız? Bu sistemin vazgeçilmezleri, insan haklarına bağlılık, hukukun üstünlüğü, sürdürülebilir kalkınma, çevrenin korunması, yaşamın her aşamasında insanca yaşama garantisi, sadakat yerine liyakatın esas alınacağı bir devlet yönetimi, hakça paylaşım gibi çağdaş değerler olacak. Dış politika “Yurtta barış, dünya da barış” düsturu çerçevesinde uzman diplomatların görüşleri çerçevesinde yürütülecek.
Ezan susmayacak, bayrak da bir yere gitmeyecek ve hatta daha anlamlı, daha özgür, daha onurlu bir değer olarak yükselecek..
Bunun neresi sizi rahatsız ediyor? Bunun nesini beğenmediniz de “İlle de reis de reis !” diye krizler geçiriyorsunuz?
***
“REİS MUHİBLERİ.. Bırakın tünel fotoğraflarını paylaşmayı.. Gelin bu soruları kızmadan, kırılmadan, saygı çerçevesinde, birbirimizi mat etmeye uğraşmadan tartışalım.. Olur mu?
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al