ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ulaş DEMİRAY / ENEZ MEKTUBU
PARTİ Mİ, REİS Mİ?
Yayın Tarihi: 28 Nisan 2023 Cuma, 05:03
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AKP'li seçmen partisinden yani AKP'den vazgeçti REİS'in peşinden gidiyor. AKP'nin bitip tükendiğinin galiba onlar da farkında.. Tutunacak tek dalları kaldı. O da REİS diye yere göğe koyamadıkları Recep Tayyip Erdoğan… İyi de nereye kadar? Allah uzun ömür versin de o ömür de nereye kadar… Sonra? Ortalıkta yeni bir kurtarıcı görünmüyor. Hatta Sn. Erdoğan'ın ardından kısa süre sonra partinin en az ikiye, üçe bölüneceği ve ANAP gibi, DSP gibi, DYP gibi kısa zaman içinde kaybolup gideceği galiba hiç kimseyi şaşırtmayacak.
***
AKP üyeleri, seçmenleri keşke 2002 yılından 2010 yılına kadar olan dönemdeki ortak akılla yönetilen partinize sahip çıkabilseydiniz… Kurumsallaşabilseydiniz... Sayın Erdoğan'ı yine çok sevmenizde de hiç mahsur yoktu. Ama keşke partinizi ondan daha çok sevip koruyabilseydiniz. Keşke Erdoğan'ı muhalefetten daha çok siz eleştirebilseydiniz. Yanlışlarını yüksek sesle dile getirebilseydiniz. Tek adam dönemindeki çürümüşlüğe, yolsuzluklara, yakışıksız üsluba, bölücü, ötekileştirici politikalara herkesten önce siz tepki gösterebilseydiniz. Bunu becerebilseydiniz hala iktidarın tek alternatifi sizdiniz. Yanlış mı?
***
Neyse. Bu elbette sizin sorununuz. Bana yanlış gelen bugünün dünyasında insanların hala tek adamlardan, şıhlardan, şeyhlerden, krallardan medet ummaları. Hala kula kulluk etmekten utanmamaları, hala eşit ve özgür yurttaşlık onurunun ne olduğunu anlamamış olmaları… Gerçi ben “Reis, reis !” diye haykıranların da samimi olduklarına inanmıyorum… Bu da olsa olsa TEK ADAM yönetiminin yarattığı YALAKALIK seviyesinin çarpıcı ve riyakarlık kokan bir göstergesi… Gerçi yalakalıklardan menfaat bekleyenler her dönemde vardır. O nedenle şaşmamak lazım.
***
Bu dönemde Tayyip Beyi'n yerine Atatürk kalkıp gelse, ben O'na olan sonsuz sevgime, saygıma, inancıma rağmen TEK ADAM rejimine oy vermezdim. O'na oy vermeyi Atatürk'e rağmen Atatürkçülüğe ihanet sayardım. Demokrasi, siyaset, devlet yönetimi, çağdaş dünya duygusallığı kaldırmaz.. Kişilere, kurtarıcılara güvenerek bir yere varılamaz. Varıldığı sanılsa bile kişiler gider, o düzen çöker. Devlette devamlılık esastır. O nedenle kurumsal yönetim, ortak akıl, bilim yani gerçek dünya kurumsaldır, kurumlarla yönetilir. Olması gereken de budur.
"Reis" muhabbeti balıkçı teknelerinde ama daha çok mafyalarda, soygun çetelerinde, yani genel olarak yasa dışı örgütlerde vardır. Çağdaş demokrasilerde bu tabir kişilere olan tapınmanın ve yalakalığın göstergesinden başka bir şey değildir.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al