ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ulaş DEMİRAY / ENEZ MEKTUBU
GENÇLERE BAZI ÖNERİLERİM VAR…
Yayın Tarihi: 05 Mayıs 2023 Cuma, 05:01
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Seçime birkaç gün kaldı. Devletin ve teknolojinin tüm imkanları da kullanılarak korkunç bir karalama, yalan, yanıltma, süreci yaşanıyor. Tüm değerler ayaklar altına alınıyor. Hepimiz bir takım sorumsuz sorumlular tarafından LBGT'li, ya da terörist, ya da darbeci, ya da emperyalistlerin işbirlikçisi, ya da dinsiz, imansız ilan edildik.
***
Bu karmaşa içinde fiili olarak 50 yıla yakın siyasi yaşamın içinde bulunan, görüşlerini sürekli yazılı olarak paylaşmayı kural haline getirmiş bir vatandaş olarak özellikle gençlere bazı hatırlatmalar ve öneriler sunarak doğru bir seçim yapmalarına katkı vermek istiyorum. 
Bunu bir görev sayıyorum.
***
Sevgili Gençler,
Bu seçim sıradan bir seçim değildir. Hatta seçim değildir. Bu bir referandumdur. 14 Mayıs'ta siyasi partiler değil, geleceğimizin devlet yönetimi oylanacaktır. Bunu anlamışsanız size zaten söyleyecek sözüm kalmamış demektir.Sonuçta oylarımızla ya bu günkü TEK ADAM yönetimini ya da Parlamenter Rejimi tercih edeceksiniz. Gerisi teferruattır. Yani bu konudaki tavrınızı belirlemişseniz kimseden akıl almanıza gerek yoktur. Eğer bunu hala anlayamamışsanız ve hala Muharrem'in ya da Sinan'ın peşinden gitmeye kararlıysanız bu yazıyı da okuyup anlamanıza ihtimal yoktur. Gerek de yoktur..
***
Bu referandumun 2 ana adayı ve 2 İttifakı var. Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı, Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı.. Ana tercihler bunlardır. İttifak içinde olmasa da bu iki Cumhurbaşkanı'nı destekleyen diğer partilere de oy verebilirsiniz.
***
Aile büyüklerinizi elbette dinleyeceksiniz.. Ama bugünü onların geçmiş dünyasındaki kriterlere göre değerlendiremezsiniz. Kaldı ki bizler yolun sonuna geldik. Bugün varız, yarın yokuz.. Bu seçimin ödülünü görecek, ya da cezasını ömür boyu çekecek olan sizlersiniz. O nedenle aileniz sizi değil, siz onları ikna edebilmelisiniz..
***
Oyunuzun bir işe yaradığını görmek istiyorsanız barajı dahi aşamayacak, aşsa bile Milletvekili çıkaramayacak olanlara vermemelisiniz. Bu yanlış kullanım, doğru yere gitmesi gereken oyların eksilmesi demektir. Yanlışların ekmeğine yağ sürmektir. Tekrar ediyorum. Bu seçim birilerinin geleceğine katkı vermek için ya da bir fantezi değil iki ayaklı bir referandumdur. Bu referandumda siz, kendi geleceğinizi oylayacaksınız..
Bana göre bu seçim ”Varolmak, ya da olmamak” referandumudur..
***
Bu referandum ayrıca:
Kadınların özgürlüğü, eşitliği, sosyal hayattaki, iş dünyasındaki yeri ve statüsünün oylanacağı bir referandumdur.
Gençlerin bu ülkede eğitimde eşitlikten yararlanarak eğitim görecekleri, iş bulup çalışabilecekleri, kazançları ile evlenip, ev sahibi olabilecekleri, hayaller kurabilecekleri, özgürce mutlu olacakları, kimsenin önünde eğilip bükülmeyeceklerinin oylanacağı bir referandumdur.
Bu referandum mülakatın kalkacağı ve kamu görevine atanmada partili DAYI aramanın gerekip gerekmeyeceği bir sürecin referandumudur.
TEK ADAM'ın insafına, yeteneğine, birikimine, dünya görüşüne ve keyfine kalmış bir yönetim şekli ile kurumları olan, ortak akılla yönetilen, meclis tarafından denetlenen, liyakatlı kadrolarla, çağdaş usullerle bilimsel kurallarla yönetilen bir devlet anlayışının oylanacağı bir referandumudur..
Bu günlük yeter.. Sonraki yazımda biraz Muharrem'den, biraz da TOGG ve SİHA'lardan söz edeceğim..

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al