ANASAYFA
27 Eylül 2023 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Fatih ALTUN / BAKIŞ AÇISI
ARZ-I VEDA!
Yayın Tarihi: 16 Mayıs 2023 Salı, 05:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

16 Nisan 2019'dan bugüne her Salı günü, sizlere kendi penceremden hayata ve olaylara bakışıma dair düşüncelerimi sunmaya çalışıyorum.

Yazmaya başlamadan bir gün önce Hudut Gazetesi’nin yaptığı haberde, “Altun, Politika, toplum yaşamı, eğitim, kültür, bilim, çevre ve doğa gibi aktüel konularla ilgili fikirlerini; ‘Özgürlük, Eşitlik, Adalet, İdeal Demokrasi, İnsan Hakları’ gibi tüm dünyada kabul görmüş evrensel ilkeler çerçevesinde okuyucu ile paylaşacak” notu yer almıştı.

Ancak o dönemde (Nisan 2019) gündemde çok yoğun bir şekilde İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimleri tartışılıyordu ve ben de mecburen o gündeme uygun yani siyasi yazılar yazdım. Sonrasında ise bazen; “toplum yaşamı, eğitim, kültür, bilim, çevre ve doğa gibi” diğer konuları yazabildiysem de, maalesef ülke gündemi gereği büyük çoğunlukla iç siyaset konularını yazmak durumunda kaldım. Özellikle son 6-7 aydır artık beni de sıkan/yoran derecede siyaset yazdım. Seçimlere giderken düşüncelerim çerçevesinde olayları açıklamak ve bana göre ‘kötü giden şeylerin düzelebilmesi’ için kişilerin düşüncelerinde değişiklik yapabilmeyi amaçlamıştım!

Biliyoruz ki; her ne kadar pek çok konuda düşünce birlikteliğine sahip olsalar da, yeryüzünde ne kadar insan varsa, o kadar değişik düşünce vardır. “Aklın yolu birdir” deriz ama herkes hayatı ve olayları kendi aklı ile yorumladığı için de, somut bir gerçek bile çok değişik şekillerde yorumlanabilmekte. Çünkü herkes hayata, olaylara, geçmişe ve geleceğe kendi bulunduğu açıdan bakıyor ve ona göre bir düşünceye sahip oluyor.

İşte ben de kendi penceremden, kendi bakış açımdan gördüklerimi sizinle paylaşıyordum. Onun için de bu köşenin adını “BAKIŞ AÇISI” olarak belirlemiştim. Elbette ki, buradan size ulaşan fikirler benim bakış açımdan benim doğrularımı yansıtmaktaydı. Dolayısıyla, düşüncelerime katılanlar da olmuştur, katılmayanlar da! Önemli olanın, okuyucunun zihninde yeni düşünce kıvılcımları oluşturmaktı. Yoksa kimseye düşünce empoze etmek gibi bir iddia ve beklentimiz olamazdı.

Pandemi dönemi hariç her Salı günü bu köşeden sizlere seslendim. Dört yıllık bu serüvende toplam 182 yazı ile sizlerle buluştum. Dolayısıyla dört yıllık yazma serüvenime, yol arkadaşlığı ve ev sahipliği yaptınız.

Kuraldır; kötü bir şey olduğu zaman kimse sorumluluk kabul etmez, özür dilemez. Ya sorumluluğu başkasına yıkıp, üste çıkmaya çalışılır ya da sessizce ortadan kaybolunur.

Aylardır seçimin kazanılacağını düşünüyor ve bu yönde yazılar yazıyordum. Buna hem çok inanıyor, hem de muhalif seçmenin moral ve motivasyonunu yüksek tutmayı hedefliyordum. Seçim sonuçlarının böyle olabileceğini öngörememeyi, ‘Halkın düşüncelerini okumadaki eksikliğim’ olarak görüyorum. Bu sebeple de, seçim sonuçları için umut verip hayal kırıklığına katkıda bulunmuş olduğum herkes için çok üzgünüm.

16 Nisan 2023 günü, sosyal medya paylaşımımda şöyle demiştim:

"Eğer seçimlerde yeni bir dönem başlarsa yazmaya devam etmeyi, bir şey değişmezse de bırakmayı düşünüyorum. Zira yazacak yeni bir şey kalmayacak zaten!"

Bu düşüncemi Hudut Gazetesi yönetimine de bildirmiştim.

Gelinen noktada; her ne kadar cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldıysa da; adayların aldıkları oy oranları ve parlamentonun yapısı yeni bir dönemin başlayacağına dair umutları yok etmiş durumdadır.

Daha da önemlisi, bu sonuçları görmemiş birisi olarak bundan sonrası için söyleyeceklerimin inandırıcılığının azalmış olması gerekir. O halde bu köşeden ayrılıp, belki ‘toplumu ve olayları daha iyi değerlendirecek ve okuyucuları aydınlatacak yeni kalemlere yer açmak’ en iyisi olacaktır.

Bu dört yılda; yazabilmek için okuyup araştırırken ve de yazarken çok şey öğrendim. Bana bu olanağı sağlayan, tüm okurlarıma ve Hudut Gazetesi'nin tüm değerli sorumluları ile çalışanlarına içtenlikle teşekkür ediyorum.

Herkese, hayalindeki bahara erişeceği güzel günler diliyorum.

Hoşça kalın.

 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
NERCİVAN CANAN VEFAT ETTİ
Eğitimin çınarı Hidayet Altınayar'a veda
İki TIR çarpıştı: 1 ölü
Trakya Birlik Devler Ligi'nde 219'uncu
Edirne'de 39 eve ısınma sistemi
BU ÜLKEDEN NE İSTİYORSUNUZ?
Edirnespor'dan ZTK'na erken veda
Kahraman'dan 'ön seçim' vurgusu
Zehir tacirlerine operasyon
AK Parti'den kandil ikramı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al