ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ulaş DEMİRAY / ENEZ MEKTUBU
UTANMAZLIK, ARSIZLIK VE AHMAKLIK, SAHİPLENDİRMEK ÜZERİNE…
Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2023 Pazartesi, 05:03
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

İktidar sözcülerinin utanmadan sürdürdükleri yalanlara inanılırsa, CHP terörist, kendileri ise “Sütten çıkmış akkaşık”tır. Öylesine arsızca söylenen bu yalanları söyleyenlere ne söylesek, ne desek ne yapsak “Yarabbi şükür yağmur yağıyor” diyecek kadar alçaldıkları için onlarla tartışmaya gerek yok.
***
Onlar, altlarındaki koltukları kaybetmemek için her türlü utanmazlığı yapabilirler. Buna alıştık. Onlara kızmıyorum. Ama her şey gün gibi ortadayken buna inanan, hatta inanmadığı halde bu şerefsiz tavırlara ortak olan, çevresindekileri yani dostlarını bile kandırmayı kafasına koymuş, hem de bir bölümü okullarda okumuş, meslek sahibi olmuş “SAHİBİNİN SESİ” arsızlara sesleniyorum.
Bu utanmazlara inanan kardeşlerimize sesleniyorum.
1. CHP Yöneticilerinin, tarih boyunca FETÖ, PKK, HİZBULLAH gibi terör örgütleri ile, mafya ile, uyuşturucu baronları ile ilişkisini iddia edenler yalancıdır, haysiyetsizdir. Kanıtlayamayanlar şerefsizdir. Aksine, içli-dışlı aile ve akrabalık seviyesinde bu örgütlerle birlikte olan iktidar partisi ve ortaklarıdır. Bunu göremeyen, görmeyen ya ahmaktır, ya da vatan hainidir.
2. “PKK'yı bitirdik” iddiası da kocaman bir yalandır. PKK bitmediği gibi, aksine palazlanarak Suriye'nin kuzeyinde ABD güdümlü legal bir devlet kurmuştur. PKK, iktidarın yanlış Suriye politikaları sayesinde Kandil'de kahır çekmektense burada yan gelip yatmakta, hem eylemlerini sürdürmekte hem de ABD'ye hizmet etmektedir.Bunları bilmezden, anlamazdan gelip AKP kuyrukçuluğu yapmak utanmazlıktır. Vebali büyüktür.
***
Bir öneri…Birileri hem "Müslüman'ım" diyor hem hırsızlık yapıyorsa, hırsızlığa tanık olduğu halde hala hırsızı savunuyor ve hırsızın ardından gidiyorsa, alkışlıyorsa, KADIN diye anasını, karısını kızını bile özgürlüğe, eşitliğe, insanlığa layık görmeyenlerle, el ele, kol kola“YOLA DEVAM” diyebiliyorsa ve bunun ardından hala "Müslüman" olduğunu iddia ediyorsa o zaman Müslüman'ın ve Müslümanlığın tartışılması kaçınılmazdır.. Bunların sahtekar, yalancı, işbirlikçi, fırsatçı, müfteri olduklarını haykırmak öncelikle gerçek Müslümanlara düşer.
***
Bir saptama… Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonluğu finali iki Türk takımı arasında oynandı. Vakıfbank Avrupa Şampiyonu oldu. Kutluyoruz.. Bu arada parlamentoya bile giren taş devrinden kalma bazı adamların seçim vaatlerinden birisi de SAHİPSİZ KADINLARI sahiplendirmek.. Utanmazlığa bakar mısınız? Yani şimdi bu adamların durumdan vazife çıkararak, ülkemizin her alanda başarılı kadınlarını mesela Vakıfbank Voleybolcularını, sahiplendirme heveslerine gülmek mi ağlamak mı gerekiyor? Hanginiz ne kadar adamsınız da, bu Avrupa'yı sallamış, gururumuz olmuş kadınlara hangi ölçülerle sahip çıkacak veya sahiplendireceksiniz? Bu çukur kafa ile onların yanlarına bile yanaşamazsınız. Buna ne tahsiliniz, ne kültürünüz, ne insanlığınız yetmez. Olsa olsa, belki onlar sizin gibi adamdan sayılanları terbiye edilmek üzere sahiplendirirler.
***
Son söz… Keşke günlerce imar afları nedeniyle başlarına gelen felaketin ardından enkaz altında günlerce Devleti bekleyip nahak yere ölüp gidenler oy kullanabilseydi? Ya da kalkıp sağ kalanlara iki çift söz söyleyebilselerdi.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kokteyl Masa Kiralama
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke